Озеро Воронки

Озеро Воронки

Одним з найбільш загадчних лісових озер області щодо рослинності є озеро Воронки. Довжина його досягає 600 метрів, а площа 21 гектар.

Тут знайшло притулок таке рідкісне рослина як молодільнік озерний, яке швидко зникає в зв'язку з промисловим або побутовим забрудненням водойм. Багато є на Рівненщині озер - великих і малих, а молодільнік селиться лише на одному, Воронковском. Саме тут він знаходить необхідні для свого життя умови: чисту, маломінералізірованную воду, що має слабокислу реакцію. Та й берег цього озера незвичайний: тільки в одному місці є невелика смуга піщаного пляжу, більша ж його частина оточена нестійким плавом різної ширини. Навколо озера - смуга осоково-сфагнового болота.

Тут можна зустріти такі рослини, як образки болотні, осока багновий, росичка середня, шейхцерія болотна і ін. Зустрілася тут і дуже цікава знахідка: в прибережній смузі виявлено непоказне на вигляд рослина - ситник пузирчастий. Це нове для України місцезнаходження рідкісного західноєвропейського виду. За заплавах - старий сосновий бір, типовий для північній частині області, вище - зеленомоховой, нижче - заболочений. Ростуть тут два види чагарникових верб: розмарінолістая, тендітна, з вузькими листочками, і чорніючий, більш рідкісна. На березі озера розташована туристична база. На території бази є власний харчовий блок, волейбольне поле, тенісний корт, також в наявності є кілька катамаранів. Сама будівля розташована в лісі, за тридцять метрів від озера. На ночівлю можна зупинитися як на туристський базі, так і в наметах поруч.

Адреса: 34330, с.Воронкі, Володимирецький район