Сакральні об'єкти Волині

Сакральні об'єкти Волині

Місця сили туристи відвідують для поповнення позитивної енергії, впевненості у собі, натхнення, креативних ідей. Сакральні об'єкти Волині ідентифікують місця сили. Під час відпустки чи подорожі Волинською, Рівненською та іншими областями Волині варто знайти час для знайомства із сакральними скарбами магічного лісового краю.

Язичницькі капища та етнічні орнаменти Волині

За часів язичництва венеди, авари, готи, дуліби, бужани, лучани, берестяни, волиняни влаштовували в лісах і на берегах водойм святині для своїх численних і різноликих божеств. Вздовж стародавнього торговельного шляху «з німців до хазар» мандрівники приносили жертви для благополучного завершення подорожі. Однією з найцікавіших знахідок стало язичницьке капище готів на березі Хрінниківського водосховища.

Язичницькі вірування збереглися в народних промислах та локальних орнаментах: для волинської вишивки характерні зображення Берегині, солярні знаки, птахи та рослинні візерунки. Шедеври народних промислів з елементами язичницької символіки туристи оглядають у волинських музеях та майстернях митців.

Дерев'яні храми Волині

Доступність якісної деревини зумовила популярність будівництва дерев'яних соборів, церков та каплиць на Волині: лише у Волинській області краєзнавці нарахували понад 230 сакральних християнських комплексів із дерева. За оцінками дослідників, на території Волинської та Рівненської областей була найвища концентрація храмів із великою кількістю куполів – п'ять і більше. Найдавніша дерев'яна церква Волині збудована у 1567 році, розташована у с. Гілін Ковельського району Волинської області. Огляд дерев'яних церков Волині часто входить до програм історико-культурних екскурсійних маршрутів для туристів.

Головна Лавра Волині

В Україні три церковно-монастирські комплекси мають найвищий статус Лаври. Головним сакральним центром Волині є Почаївська Успенська Лавра, що заснована у першій половині XIII століття. Паломники та туристи воліють побачити святині Лаври:

  • слід правої стопи Богородиці;
  • чудотворну Почаївську ікону Богородиці, що зберігається у головному соборі з 1597 року.

Екскурсії до Почаївської Лаври організовують численні туристичні бюро в обласних центрах та на курортах Волині. Для паломників на території та поблизу Лаври створено безліч недорогих готелів.

Монастирі та християнські храми Волині

Зимненський монастир, собори Володимира, кафедральний костел Луцька – на Волині сотні християнських храмів., десять чинних монастирів, безліч родинних каплиць. Перший монастир України з’явився у волинському Жидачині за 13 років до хрещення Русі князем Володимиром.

На Волині збереглися собори XVI-XVIII століть із криптами, унікальними фресками та дерев'яними скульптурами, чудотворними предметами поклоніння віруючих. Найвища концентрація церков у місті Корець Рівненської області: феноменальне місто, в якому практично у кожній родині є родич-священик. Туристичні та паломницькі тури Волині монастирями та храмами користуються популярністю у гостей волинських курортів.

Синагоги Волині

Перші єврейські посідання на Волині з'явилися у XII столітті у Володимирі. Кам'яні синагоги Луцька, Дубно, Острога, Любомля вважались одними з найкрасивіших в Україні. Більшість синагог єврейська спільнота втратила в роки німецької окупації та радянської влади. В наші дні для відвідування туристів доступні будинки Великих синагог Луцька та Берестечка.

На Волині безліч послідовників різних вірувань та конфесій; тут шанують католицькі та православні свята, проводять служби лютерани, протестанти, баптисти, кришнаїти, буддисти. Щоб краще познайомитись із сакральними об'єктами Волині, рекомендуємо вивчити рекомендовані порталом Туристична Волинь об'єкти та паломницькі маршрути.