5 курортів з термальними джерелами в Карпатах

5 курортів з термальними джерелами в Карпатах

Гірське повітря, ароматні вина, страви з карпатським колоритом, прекрасні природні пейзажі і терми — що ще потрібно людині для розслаблення і оздоровлення? Термальні джерела в Карпатах ніколи не замерзають. Легенда свідчить, що вони утворилися зі сліз дівчини, яка оплакувала свого коханого. Її гіркі сльози перетворилися на гарячі джерела, які стали символом їх чистої любові.

1.Берегове

Курорти з термальними джерелами в Карпатах, Берегове

Берегове називають закарпатським едемом. Місто знаходиться в п'яти кілометрах від угорського кордону — європейський вплив відчувається в атмосфері, архітектурі, культурі. Місцеві жителі говорять українською та угорською мовами, назви вулиць та установ теж написані двома мовами.

Перший термальний комплекс тут відкрили в 1967 році: спортсмени приїжджали в Берегове на реабілітацію. У складі води багато кремнію, азоту, натрію та інших мінералів. Через це вода в природних басейнах каламутна: пити її не можна — тільки купатися.

Унікальність гарячого ключа в його цілющих властивостях. Ванни корисні при урологічних патологіях, хворобах серця, судин, нервової і дихальної системи, опорно-рухового апарату. Аналогічні терми є тільки на Сахаліні, в Новій Зеландії та в українському Береговому.

2.Виноградiв

Курорти з термальними джерелами в Карпатах, Виноградiв

У Виноградові термальне мінеральне джерело знаходиться на території санаторію "Теплиця". Вода надходить з кілометрової глибини — її температура на виході 39 градусів. Фахівці Українського НДІ медичної реабілітації та курортології визначили, що це хлоридно-натрієва вода високого ступеня мінералізації. В її складі міститься бор, бром, кремній, залізо і вуглекислота.

У санаторії два критих термальних басейни — великий і малий. Розміри великого басейну 14 х 8 м, глибина — 1,7 м. Температура води не буває нижче 28-29 градусів. Розміри малого мінерального басейну 8 х 4 м, постійна температура води — 31-32 градуси.

Мінеральні ванни у Виноградові знімають біль, запалення, заспокоюють, покращують живлення тканин, відновлюють функціональність внутрішніх органів.

3. Косино

Курорти з термальними джерелами в Карпатах, Косино

Курорт "Косино" — це сучасний оздоровчо-відновлювальний комплекс в селі Косонь Берегівського району Закарпатської області. Тут є кілька басейнів:

  • Смарагдовий — відкритий басейн, працює цілий рік. Його глибина 1,2 м, температура води 38 градусів. Є зручні сидіння з гідромасажем для ніг і спини, підводний аромамасаж.
  • H2O — великий прісний басейн для купання і релаксації. Він виконаний у формі молекули води. Глибина 1,2 м. Басейн працює в теплу пору року. Температура води влітку 25 градусів. Біля цього басейну встановлена найдовша барна стійка в Україні — її довжина 27 м.
  • Золотий кран здоров'я — величезний терм з фонтанами-джакузі у формі пивного кухля, винної пляшки, відкритого крана, що ширяє в повітрі. Його глибина 1,3 м, температура води 34 градуси. Найвищий кран встановлений на висоті 15 метрів.
  • Басейни "Інь-Янь" з гарячою (40 градусів) і прохолодною (7 градусів) водою. Відпочиваючі проводять по 20 хвилин в кожному. Чергування гарячих і холодних ванн покращує кровообіг, стан шкіри при дерматиті, псоріазі, полегшує стан при варикозному розширенні вен, гіпертонічній хворобі, зміцнює імунітет. В басейнах є зручні сидіння.
  • Ванна Кнайпа "17 років здоров'я" складається з декількох ванн. В кожній з них відпочиваючий знаходиться по одній хвилині. Дно лікувальних ванн викладено дрібними каменями —вони впливають на біоактивні точки на стопах. Кожна точка пов'язана з конкретним внутрішнім органом. Процедура сприятливо впливає на нервову систему, позбавляє від стресів, покращує кровообіг, прискорює відновлення після переломів та інших травм, сприяє виведенню солі з нирок.

4. Велятино

Курорти з термальними джерелами в Карпатах, Велятино

У селі Велятино Закарпатської області знаходяться високомінералізовані термальні джерела. Показник мінералізації — 100 г/літр. Для порівняння мінералізація морської води не перевищує 3 г/літр. Свердловина знаходиться на глибині близько 1000 метрів. Температура води на поверхні постійна — 36 градусів.

Ванни і басейни з цілющою водою обладнані на території туристичного комплексу "Теплі води". В цілому працює:

  • 6 термальних ванн;
  • 3 термальних басейни;
  • 2 мінеральні басейни;
  • 2 басейни з прісною водою.

У воді високий вміст натрію, хлору, брому, йоду, магнію, кальцію, ванадію. Курс з 7-12 термальних ванн покращує стан шкіри, нервової системи, зміцнює судини, кістки, нормалізує вуглеводний обмін, покращує роботу серця.

5. Солотвино

Курорти з термальними джерелами в Карпатах, Солотвино

Селище Нижнє Солотвино знаходиться між Ужгородом та Мукачевом. Близько 400 років в місцевому урочищі знайшли лікувальне джерело. З тої пори люди приходять до нього, щоб оздоровитися, омолодити організм. Зараз Солотвино — бальнеологічний курорт з сучасними готельними та санаторними комплексами.

Вода в термах багата кремнієм, йодом, бромом і бором. Джерела розташовані між гірськими перевалами — в захищеному від вітру місці. Приймати цілющі ванни можна цілий рік.

Є в Солотвино і солені озера — склад їх грязi ідентичний складу грязі у Мертвому морі. На озерах Солотвино лікують гіпертонічну хворобу, атеросклероз, ревматизм, артрит, радикуліт, псоріаз, хронічну астму, хвороби сечостатевої системи.

Слава про цілющу силу термальних джерел Закарпаття давно вже розлетілася за межі України. Сюди приїжджають поляки, угорці, болгари, німці, серби, щоб на собі відчути цілющу силу карпатського повітря і справжньої живої води.