Тут відчувається особлива енергетика, загострюються почуття та емоції. Аномальні зони притягують осіб з підвищеними екстрасенсорними здібностями та викликають тривогу у людей забобонних та боязких. Важкодоступні древні ліси Волині – сама собою природна аномалія. Тут століттями не вирубували дерева, збережена унікальна екосистема без слідів людини. Але є на Волині місця, в яких аномалію можна відчути та побачити на власні очі.
- 1. Змієподібні дерева Кошарівського лісу, Волинська область
- 2. Урочище Бра, Волинська область
- 3. Чудовисько озера Сомине, Волинська область
- 4. Базальтове диво Янової Долини. Рівненська область
Змієподібні дерева Кошарівського лісу, Волинська область
Село Кошари Шацького району розташоване поблизу кордонів трьох держав: України, Польщі та Білорусі. Вода місцевого озера Ритець вважається цілющою, поблизу завжди жили знахарі та цілителі.
Головна аномальна зона – легендарний Кошарівський Ліс:
- стовбури соснових дерев на Овчій та сусідніх гірках звиваються подібно до зміїв: скручені в кільця, спіралі, під різними кутами та в будь-яких напрямках;
- піщаний ґрунт під деревами без трави та чагарників;
- на гілках кривих сосен немає пташиних гнізд, хоча поряд у лісі зі звичайними деревами завжди чути пташині трелі.
В аномальній зоні Кошарівського лісу навіть комах зустріти непросто: все здається застиглим, немов у казці та Сплячій принцесі.
Геомагнітна аномалія Кошарівського лісу поки що не отримала точного наукового обґрунтування: тут немає сильного вітру або зсуву грунту. Незвичайним тут ліс був завжди: ще наприкінці минулого століття тут росли вікові сосни, які не вдавалося охопити п'ятьом дорослим чоловікам. Сосни Кошарівського лісу із незвичайною щільною деревиною використовували на місцевій верфі у XVIII-XIX роках. Схожий гай із скрученими деревами є у заказнику «Чорна долина» у Маневицькому районі Волинської області., але там понівечених невідомою силою дерев набагато менше.
Урочище Бра, Волинська область
За 30 км на північ від центру Луцька поблизу села Звози розташоване крихітне урочище Бра. Місце дуже незвичайне - тут століттями не ростуть дерева, компас починає розгублено шукати напрямок. За розповідями місцевих жителів, у лісі навколо урочища теплою осінню раптово земля вкривається інеєм, а гриби замерзають.
Знайти урочище Бра непросто: на онлайн-картах позначки про урочище чомусь постійно зникають. Розташоване урочище поблизу дороги, але знайти аномальну зону вдається небагатьом: навіть місцеві жителі раптово втрачають орієнтири і мимоволі обходять урочище по широкому колу, так і не діставшись мети подорожі.
За легендою, на місці урочища Бра в прадавні часи стояла красива церква з дзвонами, яка одного разу вночі раптом провалилася під землю та зникла назавжди. Відлуння невидимих дзвонів загадкової церкви можна почути, якщо прикласти вухо до землі у центрі аномальної зони. Звісно, якщо непривітне урочище Бра пропустить незнайомця на свою територію.
Місцеві ентузіасти знайшли в архівах польські карти території села Звози другої половини 19 століття. На місці урочища на той час картографи позначили озеро Бра. Цілком можливо, що озеро могло виникнути з грунтових вод внаслідок карстового провалу. Однак у наш час жодних слідів провалу, озера або болота немає. Є аномальна зона, яка, всупереч законам фізики, не підпускає до себе небажаних відвідувачів.
Чудовисько озера Сомине, Волинська область
На захід від Ковеля ховається від туристів незвичайний аналог легендарному шотландському озеру Лох-Несс. Озеро Сомине – невелике, мальовниче, з крихітним пляжем та причалами для човнів рибалок. Зовні озеро нічим не відрізняється, але у місцевому музеї виставлено справжній кістяк доісторичної прісноводної акули, яка вижила в озері під час льодовикового періоду. І це лише частина легенди про чудовисько озера Сомине.
Вперше про страшного підводного мешканця озера Сомине написав сільський голова наприкінці XIX століття. Несплату податків місцевим населенням кмітливий чиновник пояснив страхом мешканців перед чудовиськом, яке пожирає все живе в озері, включаючи свійських тварин під час водопою. За описами місцевих жителів, чудовисько нагадувало крокодила чи велетенського сома. Плани польських державних чиновників направити до озера Сомине наукову експедицію на дослідження феномену перервала Перша світова війна.
Під час Другої світової війни окупаційний німецькій владі для захисту від чудовиська озера Сомине довелося залучати водолазів та встановити біля берега металеві огорожі; їх залишки збереглися до наших днів. Наприкінці ХХ століття чудовисько намагалося поцупити під воду сільського конюха.
За оцінками іхтіологів, в озері льодовикового походження Сомине дійсно може жити гігантський сом. Доросла прісноводна риба сягає завдовжки 3 метрів. Потужні плавці дозволяють сому робити короткі пробіжки на мілководді. Документальних підтверджень чудовиська озера Сомине поки що немає. Якщо пощастить, такі світлини стануть справжньою сенсацією світового рівня.
Базальтове диво Янової Долини. Рівненська область
Сходи велетнів розташовані біля села Базальтове Костопільського району. Походження базальтових стовпів на Рівненщині складно пояснити вченим: базальт – магматична порода, результат виверження вулкана. Для Центральної Європи величезний масив покладів базальту – явище аномальне.
За легендою, виявив базальтові сходи велетнів король Ян Казимир. Під час полювання король втратив перстень і вирішив знайти фамільну прикрасу. Раптом замість дерев польский володар побачив казкові кам'яні стовпи. Рівні краї стовпів здаються результатом роботи каменотесів, але насправді це робота природи: коли вулканічна лава остигає, базальт розколюється на окремі сегменти під прямими кутами. Висота базальтових стовпів Янової долини від 3 до 30 метрів. Ширина кам'яної колони – до метра.
Територія базальтового родовища у Рівненській області перевищує 230 км. Бруківку з місцевої каменоломні можна знайти на старовинних вулицях більшості західноєвропейських столиць. На місці базальтового кар'єру з'явилося озеро з незвичайним відтінком води: розплавлена бірюза, ніби на узбережжі Середземного моря у яскравий сонячний день. Серед озера є крихітний Острів Любові у формі серця.
Аномальні зони Волині притягують шанувальників містичних таємниць, екстрасенсів, цілителів та всіх, хто цікавиться всім незвичайним. Бажаєте отримати яскраві емоції під час відпустки на Волині? Включіть до своїх туристичних маршрутів її легендарні аномальні зони.