Де в Україні найкращий рафтинг

Де в Україні найкращий рафтинг

Рафтинг - це справжня пригода с присмаком адреналіну. Підкорити бурхливу річку, подолати природні перепони, дійти до мети маршруту – все це вимагає сміливості, витривалості та певної фізичної підготовки. Дніпровські пороги на човнах і чайках віртуозно долали князівські дружини, купецькі каравани та загони козаків. Першими рафтерами на заході України були бокораші – легендарні плотогони Гуцульщини та Бойківщини, що проводили плоти Черемошем та Прутом до Чернівців та Дунаю. Сьогодні рафтинг – популярний вид спорту з елементами екстриму, який виявляє одночасно індивідуальні якості кожного та здатність працювати в команді.

Туристичний рафтинг України

Відпочиваючим на українських курортах часто пропонують рафтинг як розвагу. Туристичний рафтинг організований з урахуванням погодних умов, виключно за маршрутами мінімального ступеня складності, у супроводі досвідчених інструкторів із сертифікатами IRF (International Rafting Federation). Популярні сплави для новачків на Дніпрі, Дністрі, в районі Губського замку біля берегів річки Случ, поблизу Батуринської фортеці на Сеймі.

Всі маршрути рафтингу за рівнями складності ділять на шість класів:

  • I-III відносяться до туристичних, потребують навичок плавання;
  • IV-V передбачають попередню підготовку та екіпірування;
  • VI – найвищий ступінь небезпеки.

Один і той же відрізок річки при різному рівні воли та погодних умовахі здатний змінити рівень складності на 1-2 класи.

Обов'язкові атрибути туристичного рафтингу – шолом, рятувальний жилет, рукавички. Візьміть водонепроникний пакунок для цінних речей. Фотоапарати та смартфони на маршрутах II-III класу новачкам краще залишити на березі. В скляних окулярах займатися рафтингом не варто.

Форма одягу для туристичного рафтингу влітку:

  • лонгслів та довгі трикотажні штани (щоб не згоріти на сонці);
  • кеди або сліпони (не шльопки, їх миттю змиє водою);
  • водонепроникна куртка;
  • запас сухого одягу.

Туристичний рафтинг України

Спортивний та екстремальний рафтинг України

Особливий світ гострих емоцій та адреналіну на маршрутах III-V рівнів. Рафтери довго готуються до складних сплавів, використовують спеціальне екіпірування, гідрокостюми, проводять регулярні тренування, ревно стежать за успіхами суперників. Найбільші змагання з рафтингу в Україні проводять на порогах Південного Бугу та Черемошу.

Рафтинг на річці Чорний Черемош

Кращий час для сплаву від середини квітня до початку травня, Чорний Черемош наповнюється снігом, що розтанув, карпатських гір. Сплави для туристів проводять до серпня-жовтня.

Наймальовничіша ділянка – 8 км Івано-Франківщиною від високогірного села України Дземброня до села Красник. Маршрут туристичний, ІІ-ІІІ категорія складності. Тривалість сплаву до півтори години. Ширина річки не перевищує 10-20 м, на маршруті туристи-екстремали долають кілька складних порогів: Дземброня, Біла Кобила, Дідів Лікоть, Гук, Бистрецька та Красницька Шивери, Гучок.

6 км від села Бистрець до Красника на рафтах та байдарках туристи долають за 45 хвилин у момент танення снігів та до 2-х годин при малій воді Сплав проходить через пороги пороги Бистрецька та Красницька шивери, Гучок та Гук.

Спортивний та екстремальний рафтинг України

Рафтинг на Білому Черемоші

Потрібний для рафтингу рівень води лише у квітні-травні. Маршрути туристичні, каскадні; є кілька порогів ІІ-ІІІ класу: Яблуницькі сходи, Дудки, Халява, Ворітець.

Рафтинг на річці Прут

Найнепередбачуваніша карпатська річка здатна піднести екстремалам чимало сюрпризів: швидкість течії, складні повороти, пороги та підступна глибина до 1 м піднімають рівень складності сплаву до IV-V класу. Найкращий час рафтингу із квітня по червень.

20 км від села Микуличин через Татарів до Ворохти вважається зразково-збалансованим: динамічне проходження високих порогів (Татарівський Гук, III клас) та різких поворотів змінюється спокійним сплавом на широких ділянках Пруту. Для туристичних груп розроблено скорочений маршрут 8 км. від Татарова до Микуличина.

Найдовший маршрут сплаву на річці Прут від Ворохти до Яремче – 34 км. Лідер екстремальності – рафтинг від с. Ямна через водоспад Пробій до Яремче. Усього 3 км, проте є пороги з перепадом висот до 4 м.

Рафтинг на річці Прут

Рафтинг на Тисі

Підступна закарпатська річка Тиса з дуже швидкою течією славиться своїми туристичними рафтинг-маршрутами зі стартом від міста Хуст. На окремих відрізках русло річки настільки вузьке, що сплавна на шести та восьмимісних рафтах неможливий. Під час рафтинг-туру Тисою туристи побачать скелю з печерою-маяком Марії Терезії та Чорну Гору у Виноградова.

Рафтинг на Чорній Тисі

Топовий маршрут Чорної Тиси – 24 км заповідними лісами від села Ківелів через Кваси до Рахова. На шляху пороги III класу Труба і Ківелівський Слив; нижче за течією є ділянки для відпочинку рафтерів.

Рафтинг на Чорній Тисі

Рафтинг на річці Стрий

Топовий маршрут Львівської області – 25 км від села Верхнє Синьовидне до села Гірне. Від горла річки Опір маршрут проходить кілька порогів ІІ класу та різкі повороти біля гранітних скель.

Рафтинг на річці Південний Буг

Щороку на початку літо село Мигія на Миколаївщині перетворюється на фестиваль екстремальних розваг, тренувальну базу рятувальників та базу спортивних змагань. Маршрути гранітними порогами в національному парку Бузький Гард від 6 до 12 км включають адреналінове проходження порогів III класу Інтеграл, Дамба, Млин. Біля порога Дамба групи новачків обов'язково страхують із берега.

Рафтинг на річці Південний Буг

Неподалік Вінниці на території ландшафтного парку Середнє Побужжя розроблено туристичні маршрути для новачків, сплав від Воробіївки до Печорів дозволено для дітей віком від 7 років.

Рафтинг в Україні вже кілька десятиліть є одним з найпопулярніших видів активного туризму. Оцініть свої фізичні можливості, захопіть рушник та комплект сухого одягу, спробуйте свої сили у підкоренні непередбачуваної водної стихії. Рафтинг у біосферних заповідниках України відкриває абсолютно інший ракурс природної краси. Це надихає.