Кому корисно відпочивати на бальнеокурортах Прикарпаття

Кому корисно відпочивати на бальнеокурортах Прикарпаття

Трускавець, Східниця чи Моршин? Якщо в планах активний відпочинок, екскурсії та знайомство з місцевою кухнею, можете сміливо вирушати на будь-який із цих курортів Прикарпаття. Й навіть трішки посмакувати місцевою цілющою водою – у незначних кількостях це безпечно. Якщо ж поїздка на бальнеокурорт рекомендована лікарем, вибір курорту залежить від показань і протипоказань, мінеральний склад води визначає ефективність курсу. Де й кому рекомендовано бальнеолікування в Прикарпатті?

Лікування водою

Казки про живу воду мають цілком раціональне пояснення: повішена мінералізація води здатна благотворно впливати на клітинний синтез і оздоровлення організму. Наповнені нафтою, газом та сірою надра Прикарпаття подарували місцевим жителям сотні цілющих джерел; перші згадки про лікування водами датуються XVI ст.

Великий Любінь

Сірководнева вода типу «Мацеста», мінералізація 2 г/дм³, вміст сірководню від 80 г/дм³. Лікують купелями та торфяними грязями. Рекомендовані курси бальнеотерапії при гіпертонії, псоріазі та екземі, запаленнях суглобів, артритах та атрозах, хронічних запальних процесах, безплідді, радикулітах, невралгії. Позитивні результати дають курси сірководневих ванн Великого Любеню під час реабілітації після поранень, інфарктів, інсультів.

Трускавець – «Нафтуся»

Найвідоміша мінеральна вода Трускавецького горизонту має ефект демінералізації, саме тому для захисту емалі зубів використовують келихи з довгим носиком. Гідрокарбонатна магнієво-кальцієва Нафтуся невичерпна: у Курортному парку дощ просочується крізь насичені пласти ґрунту, перетворюється у свердловинах на насичений численними мінералами біоактивний розчин 6-49 г/дм³, який зберігає свої властивості виключно у бюветі.

Доведено користь Нафтусі для:

 • лікування запальних захворювань органів травлення та сечовидільної системи;
 • регенерації печінки;
 • нормалізації метаболізму;
 • виведення радіонуклідів.

Бальнеокурорти Прикарпаття: Трускавець – «Нафтуся»

Прийом Нафтусі запускає потужний процес імунної відповіді на органічні елементи мінеральної води. Жовчогінний та сечогінний ефекти, розчинення каменів у нирках та лікування хвороб ШКТ – лише зовнішні прояви імунної оборони; за час стрес-курсу лікування Нафтусею організм оновлює до 30% клітин. Сила Нафтусі велика, існує довгий перелік протипоказань. Порядок прийому, номер джерела, гаряча чи холодна вода - курс лікування призначає лікар.

Інші джерела Трускавця

У Трускавці є близько 25 джерел з різним складом мінеральної води, у кожного свої показання:

 1. Марія. Хлоридно-сульфатно-натрієва, мінералізація до 8,7 г/дм³. Прийом теплої води знижує запалення слизової та кислотність шлункового соку. Холодна вода кислотність підвищує.
 2. Софія. Мінералізація сульфатами, натрієм та хлоридом до 10 г/дм³. Знижує рівень шкідливого холестерину, прискорює відтік жовчі та метаболізм.
 3. Броніслава. Мінералізація 15 г/дм³. Хлоридно-натрієву воду не п'ють, застосовують для полоскання горла при хронічних тонзилітах та фарингітах.
 4. Юзя. Питна вода, мінералізація 0,7 г/дм³. Високий вміст гліцерину та мікроелементів благотворно впливає на клітини епітелію та судини; ванни рекомендовані при цукровому діабеті та серцево-судинних захворюваннях.
 5. Едвард, Анна, Фердінанд, Катерина. Джерела сірчаних ванн для лікування імунних захворювань, боротьби з інтоксикацією, порушеннями обміну речовин.
 6. Еммануїл. Ванни рекомендовані при запаленнях суглобів, висипу вугрів, екземі.

  Трускавець – універсальний бальнеологічний курорт Прикарпаття, для вибору курсу та максимального ефекту від відпочинку потрібно проконсультуватися з лікарем.

  Бальнеокурорти Прикарпаття: Трускавця

  Східниця – Нафтуся

  Джерело №1, №15 чи №357? Постійні гості курорту Східниця точно знають відповідь.

  Основні показання джерел Східниці:

  • №1 – сечокам'яна хвороба, літогенні діатези, пієлонефрит;
  • № 1С – високий вміст марганцю,;захворювання печінки, нирок, цукровий діабет, панкреатит;
  • № 2С –аналог «Боржомі», хвороби ШКТ;
  • №3 активує роботу нирок, прискорює метаболізм, виводить радіонукліди;
  • № 5,6 – жовчогінна дія, хронічні захворювання жовчовивідних шляхів;
  • №10 – виводить холестерин, розчиняє камені у жовчному міхурі; лікує гепатит, холецистит, сечокам'яну хворобу;
  • №13 та №15 – високий вміст заліза; вода корисна при анемії, променевій хворобі, колітах, ентеритах;
  • № 18С – регенерація печінки, активізація сечовидільної системи;
  • № 25 – хвороба Боткіна, пієлонефрит, холецистит;
  • № 26 – захворювання нирок;
  • № 357 – високий вміст гліцерину, що прискорює регенерацію шкіри.

  Бальнеокурорти Прикарпаття: Східниця – Нафтуся

  Розібралися? Впевнені, що не дуже. Новим гостям Східниці рекомендуємо пройти заздалегідь обстеження та отримати точні рекомендації для профілактично-лікувального курсу бальнеотерапії.

  Медобори

  На курорті використовують два види мінеральної води, торф із сульфатно-гідрокарбонатного болота, блакитну глину колишнього Сарматського моря. Основа бальнеолікування у Медоборах – мінеральні води типу «Мацеста» (8 г/дм³) та «Моршинська» (5,4 г/дм³), сірководневі ванни. Тут лікують артрит, артроз, радикуліт, неврит, захворювання шкіри, репродуктивної системи, органів шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет.

  Бальнеокурорти Прикарпаття: Медобори

  Моршин

  Три основні джерела популярного бальнеологічного курорту Прикарпаття відрізняються за мінеральним складом. Без протипоказань столова вода джерела №4, її регулярний прийом прискорює регенеративні процеси, підвищує імунітет.

  Вода з джерела № 1 застосовується в гарячому (антигрибковий ефект) та холодному вигляді. Основні показання – захворювання ШКТ, хвороби шкіри, боротьба з депресією. Вода з родовища №6 рекомендована при цукровому діабеті, ожирінні, хворобах печінки, колітах.

  Бальнеокурорти Прикарпаття: Моршин

  Бальнеолікування – не жарт. Поставтеся до рекомендацій лікарів з усією відповідальністю, щоб відновити здоров'я своїх близьких. Рекомендований курс від 14 днів, прийом мінеральної води та ванни можна поєднувати з фізіотерапевтичними процедурами, іпотерапією, апітерапією, прогулянками, екскурсіями в гори.