Осінь на Волині: чим зайнятись туристам

Осінь на Волині: чим зайнятись туристам

До зимових хуртовин ще далеко, літня спека відступила, лісові дерева без поспіху міняють палітру зі смарагдовою на вогняну. Волинь восени – відмінний вибір для активної та релакс відпустки, гастроподорожей, знайомства та з цікавими історичними маршрутами та місцевими традиціями. Розповідаємо – чим приваблює туристів осіння Волинь.

Осінній ретрит та активний відпочинок на Волині

Початок осені – оптимальний час для спокійного недорогого відпочинку на Шацьких озерах, у санаторіях та базах відпочинку Волинської та Рівненської областей. Температура води у закритих водоймах знижується повільно, у вересні на мілководді +17-20°С. Волинські готелі із початком осені пропонують вигідні знижки на проживання; легко взяти напрокат човен або велосипед. Шанувальники кайтсерфінгу та віндсерфінгу ловлять вітер та хвилі на озері Світязь.

Осінь на Волині – чудовий час для ретриту: неспішних прогулянок, умиротвореного відпочинку з видом на ліс чи озеро, насолоди звуками лісу. Біля Шацьких озер та річки Горинь загато мальовничих місць із заміськими готелями та базами відпочинку, які забезпечать комфортні умови учасникам ретрит та йога турів.

Осінній ретрит та активний відпочинок на Волині

Топові інстаграм локації осінньої Волині

Щодня інші відтінки осінніх вулиць, озер та лісів Волині приваблюють фотохудожників та інстаграм блогерів:

  • світанок біля гігантської тополі посеред озера Світязь;
  • всі відтінки жовтого та помаранчевого у Тунелі Любові;
  • середньовічний шарм Володимира Волинського, Острога, Луцька, Дубно;
  • містичні тіні луцького Будинку із химерами;
  • тривожна безмовність Тараканівського форту.

Для нестандартних осінніх фотосесій радимо пошукати на вулицях волинських міст креативні мурали, сфотографувати широку панораму Старого Луцька з протилежного берега річки або потужні стіни монастиря-фортеці біля села Межирич. На південь від Луцька біля села Полонка на схилі місцеві ентузіасти встановили копію легендарного напису Hollywood. Чудові осінні фотолокації у Музеї лісу на Костопільщині та на еко-стежках Цуманської Пущи.

Топові інстаграм локації осінньої Волині

Спостереження за птахами восени на Волині

На початку осені стартує масова міграція перелітних птахів зі Скандинавії та Північної Європи. У цей момент на волинських озерах та річках шанувальники бердвотчингу та професійні орнітологи фіксують рідкісних червоноволих гагар, молодих бакланів, норців великих, білолобих гусей, гуменників, коловодників. Традиційні осінні маршрути міграції птахів зручно спостерігати на спеціальних майданчиках національного природного парку «Прип'ять-Стохід», біля Милинцівського водосховища, в орнітологічних заказниках «Хрінники», «Рокинівський», «Чорний аист», «Радошин».

Спостереження за птахами восени на Волині

Осіння риболовля на Волині

Різкі перепади температури змінюють поведінку риби в річках, озерах та ставках: перед настанням холодів підводні жителі активно накопичують запас жиру. Для ловлі великої риби восени досвідчені рибалки обирають вечірні часи. Підгодовані місця восени для доброго вилову не важливі – риба шукає їжу скрізь.Лише у Шацьких озерах налічується понад 30 видів риби. Заборонено риболовлю на вугра, карася золотого, миня.

На Волині ідеальні умови для осінньої риболовлі:

  • в річках та озерах немає сильної течії; часто зустрічаються місця з підводними водоростями та звисаючими гілками дерев, які дуже подобаються рибі;
  • багато водойм, на яких можна рибалити з човна (краще по центру річки чи озера).

Найкращі місця для осінньої риболовлі на Волині:

  • Волинська область. Озера Світязь, Люцимер, Пулемецьке, Кричевичі, Засвяте, Павлівське, Світязь, заповідник «Лісове затишшя». Трофейного коропа можна здобути на Новому Мосирі.
  • Рівненська область. Ставки біля сіл Острів, Бичаль, Козлин, Новомалин, Бабин; на крутих поворотах річки Горинь; озеро Галове.

Осіння риболовля на Волині

Осінній гастротуризм на Волині

Восени на Рівненщині варто скуштувати рибу за особливим рецептом: сушеною в печі. Річкову рибу очищають, розпластують, солять для видалення надлишків вологи. Наступного дня рибу сушать на слабкому вогні печі. Особливий аромат волинській сушеній рибі надає підстилка з околоту або очерету.

Осінній гастротуризм на Волині: риба

Осінь – традиційний пік грибного сезону. На Волинь приїжджають тисячі шанувальників тихого полювання за білими, лисичками, моховиками, опеньками. У хвойних лісах Волині досвідчені грибники знаходять їстівні зеленушки. Серед дубових гаїв щасливчики знаходять дорогоцінні білі трюфелі. У будь-якому гостьовому будинку Волині допоможуть туристам відібрати їстівні екземпляри; поділяться рецептами приготування грибної юшки, пирогів, жаркого та голубців з грибами.

Осінній гастротуризм на Волині: гриби

На Волині триває сезон збирання лісових ягід. До заморозків легко знайти невеликі плантації пізньої чорниці. В лісових хащах збирають повні кошики брусники, глоду, горобини, калини, ожини, шипшини. Закривається ягідний сезон масовим збором волинського суперфуду – журавлини. У низинах та на болотах Волині журавлину з однієї ділянки збирають восени двічі: у вересні та листопаді. Для місцевих мешканців один похід у ліс за журавлиною зазвичай означає збір 20-30 кг цілющої ягоди.

Осінній гастротуризм на Волині: лісові ягоди

Важливо! Збір грибів та ягід у заповідниках та природних парках Волинської та Рівненської областей не заборонено. Однак туристам варто дотримуватися маркованих маршрутів, щоб не заблукати в дрімучих лісах або не викликати рятувальників на крихітний острівець суші посеред болота.

Для відпочинку на Волині восени варто запастися змінним взуттям та футболками, трикотажним світшотом, водонепроникною курткою. Не буде зайвим міцний дощовик, хоча ризик дощів у вересні та жовтні на Волині майже вдвічі менший, ніж улітку. Температура повітря вдень за осінній сезон поступово знижується з +25 до +7°С, вночі на 5-6 градусів менше, у листопаді з'являється перший сніг. Встигніть помилуватися тихою красою осінньої Волині; місцеві природні та архітектурні пам'ятки цього варті.