Вже купили магніти на холодильник із Луцьким замком, озером Світязь та Тонелем кохання? Якщо у валізах ще залишилося вільне місце, варто привезти на згадку про красу туристичної Волині ще щось корисне та красиве. Розповідаємо – які сувеніри Волині порадують туристів, їх рідних та друзів.
- 1. Волинські вишиванки
- 2. Сумки шопери з волинською вишивкою
- 3. Волинські прикраси з бурштину
- 4. Волинські ліки з бурштину
- 5. Натуральна косметика з Волині
- 6. Ексклюзивні срібні прикраси Волині
- 7. Волинська кераміка
- 8. Авторські ковані вироби для туристів Волині
- 9. Дерев'яні сувеніри Волині
Волинські вишиванки
Класичну волинську вишивку можна побачити на портретах Лесі Українки. Для Волинської та Рівненської областей притаманні суворі ряди орнаментів у техніці занизування: ручна вишивка нагадує тканий візерунок. Волинські вишиванки рельєфні, із високою щільністю патерну, плавною ритмікою.
Неймовірно сучасно виглядають традиційні волинські вишиванки, де на білому тлі візерунок створений білими нитками шовковими з делікатним блиском. Після Першої світової війни класичний червоний колір орнаментів надовго поступився пальмою першості скорботному чорному. Волинські вишивальниці включили до арсеналу декорування чоловічого та жіночого вбрання баварський хрестик, ажурну паризьку техніку рішельє та стильну мадьярську гладь.
В наші дні популярні волинські візерунки на білому тлі: червоний, синій, чорний, з додаванням білих вишитих елементів. Улюблені мотиви – рослинні: ружі, барвінки, калина, дубове листя, лугові трави, геометрична етніка з трикутниками, хрестами та ромбами.
Сумки шопери з волинською вишивкою
Мікс сучасної функціональності та традиційних ремесел. Текстильні сумки для покупок прикрашені вишивкою з класичними волинськими орнаментами. Такі торбинки – користь два в одному, креативна упаковка подарунків та екологічна сумка для шопітнгу. У Луцькому туристичному центрі VisitLutsk можна знайти еко-торбинки із зображеннями Луцького замку та оригінальними сучасними мотивами від волинських художників.
Волинські прикраси з бурштину
На згадку про найбагатші поклади сонячного мінералоїду доісторичної доби у лісах Волині варто купити прикраси з бурштину. Місцеві майстри освоїли десятки технік шліфування та різання каменю. У магазинах та сувенірних лавках Волині продаються:
- намиста та чотки зі шлифованого бурштину;
- ювелірні комплекти з кільцями, браслетами, сережками та підвісками;
- вирізані із цільного бурштину мініатюрні скульптури.
Популярні у туристів картини та ікони з крихітних шматочкив бурштину різних відтінків: на Волині видобувають скам'янілу соснову смолу з широкою палітрою кольорів, від винно-червоного до блідо-медового. Прикраси із сертифікатами, що підтверджують легальне походження бурштину, варто купувати у шоу-румах видобувних компаній та Музеї Янтарю у Рівному.
Волинські ліки з бурштину
Необроблений бурштин народні цілителі рекомендують носити у вигляді намиста при захворюваннях щитовидної залози. На Волині туристи можуть купити бурштиновий порошок, його додають до трав'яних відварів на лікування простудних захворювань. Природний антисептик - янтарну пудру косметологи використовують як делікатний скраб для чутливої шкіри Ефірне масло бурштину для аромаламп з ефектом імуномодуляції використовують для боротьби з вірусними та шкірними захворюваннями.
Натуральна косметика з Волині
Еко-продукцію волинської компанії Green Valerie туристи везуть до різних регіонів України. Варто подбати про купівлю бьюті-сувенірів наперед: натуральна косметика в основному виробляється на замовлення; створена виключно з натуральної сировини без консервантів. Шампуні на відварах трав, соляні скраби, крем-мило, бальзами для волосся з термозахистом, олія для нігтів: корисні сувеніри Волині для справжніх панянок.
Ексклюзивні срібні прикраси Волині
Ювелірна майстерня Grafit у Луцьку уславилася завдяки креативним авторським роботам. Тарас Янюк створює срібні намистини для браслетів у стилі Pandora та фенечки-обереги з культовими символами столиці Волинської області
- в'їзна брама Луцького замку;
- міський вартовий – Кликун;
- повнопривідний всюдихід «Волинянка», модель ЛуАз 962, що виготовляли на місцевому заводі наприкінці ХХ сторіччя.
Волинські ювеліри використовують для сучасних прикрас середньовічні мотиви: адаптують візерунки прикрас, знайдених волинськими археологами.
Волинська кераміка
Стилістику волинської кераміки закладено традиціями трипільської культури пізнього періоду: керамічні іграшки, мініатюрний посуд – «монети», широкі крутобокі чаші. Найкращу глину для посуду та прикрас видобувають поблизу села Кульчин неподалік від Луцька. У ресторанах Волинської та Рівненської областей часто подають страви у керамічному посуді, який створили у майстернях креативні місцеві художники-гончарі. Деякі майстерні є дуже відомими брендами.
На Волині зберегли традиції середньовічної технології кераміки з червоної глини та характерних для XVII століття морених (чорнодимлених) горщиків. Тих самих - із смужками візерунків із ромбів, трикутників та квадратів завширшки до 3 см. Волинські майстри створюють креативні керамічні народні музичні інструменти: свищики та окарини. Мініатюрні духові інструменти ручної роботи нагадують туристам про наповнені пташиним гомоном волинські ліси та озера.
Авторські ковані вироби для туристів Волині
Підставки для винних пляшок, настінні панно, незвичайні скульптури, підставки для квітів від майстрів із Рівненської області прикрашають сотні готелів, заміських резиденцій, ресторанів та кафе. Майстри з створюють із бронзових сплавів стильний інтер'єрний декор з притаманними для Волині рослинними мотивами.
Дерев'яні сувеніри Волині
У краю лісів поколіннями віртуозно вирізали із дерев'яної основи посуд, домашній декор, скульптури та музичні інструменти. Туристи після відпочинку на Шацьких озерах чи в санаторії Червона калина Рівненської області привозять на згадку про красу Волині дерев'яні свічники, декоративні тарілки, іграшки, міні-конструктори, брелоки з патріотичними малюнками, таці, менажниці, кухонні дошки, рами для ікон та фотографій. Екологічні дерев’яні сувеніри від місцевих майстрів безпечні, без токсичних барвників, зберігають природні відтінки та аромати лісових дерев.
На волинських сувенірних ринках часто продаються брелки та значки із волинською та патріотичною українською символікою. Популярні у туристів шкарпетки із жартівливими зображеннями знакових символів Волині. Ця продукція найчастіше виготовлена за межами Волині на замовлення місцевих торговців сувенірами. Відмінним подарунком стане пазл із Луцьким замком, аналог «Монополії» настільна гра «Волинський пан», або подарунковий тематичний фотоальбом.