У планах цієї зими відсвяткувати День Святого Миколая, Різдво, Новий рік чи День Закоханих у казкових волинських лісах та біля відомих замків? Вибір вірний, Волинь дійсно здатна стати чудовою альтернативою класичній зимовій відпустці в Карпатах. Будьте готові розслабитися в термальному басейні, зловити щуку на вкритому льодом озері, покататися на лижах чи ковзанах. Розповідаємо про найпопулярніші зимові розваги Волині.
- 1. Зима на Волині: особливості клімату
- 2. Зимова риболовля на Шацьких озерах
- 3. Зимові термальні води Волині
- 4. Де на Волині покататися на лижах та санчатах
- 5. Де на Волині покататися на ковзанах
Зима на Волині: особливості клімату
Початок календарної зими на Волині нагадує примхливу осінь: заморозки та відлигу по черзі, у лісових заповідниках Волині без всюдиходів та квадроциклів пробратися непросто. Стійкі морози починаються в першій декаді січня: температура на вулиці нижче за нуль, сніг не тане, на озерах з'являється міцний крижаний покрив. Через місяць сніг починає танути, у лісах з'являються червонокнижні проліски. На середину лютого на Волинь починають повертатися перелітні птахи.
Зимова риболовля на Шацьких озерах
Ловити рибу у заповідних зонах Волинської області можна після отримання рибальського квитка, що видають три лісництва: Світязке, Мельниківське, Пульманівське. Норма вилову за добу для одного рибалки – до 5 кілограмів риби. Якщо вдалося спіймати велетня-сома, штрафу не буде: одна велика риба може перевищувати встановлений ліміт.
Де дозволено зимову риболовлю на Шацьких озерах: Світязь, Пулемецьке, Люцимер, Луки-Перемут, Остров'янське, Велике Чорне. Можна використовувати блешні, живець та блешні. Максимум гачків – три.
Важливо! Безпечна товщина льоду на карстовому озері – щонайменше 10 сантиметрів. Заборонено ловити рибу на ямах, у яких зимує риба.
Зимові термальні води Волині
Поєднати зимовий відпочинок та оздоровлення у термальних джерелах на Волині цілком реально. У санаторії «Пролісок» на території заповідника Цуманська Пуща є термальний басейн. Мінеральна вода Жебринського родовища видобувається на глибині 1200 метрів, надходить у бювет, у ванни та басейни без додаткової обробки. Найвідоміша мінеральна вода Волині насичена хлоридом, натрієм та бромом. У списку послуг СПА-центру понад 80 процедур, спрямованих на лікування гіпертонії, захворювань опорно-рухового апарату, зниження рівня стресу.
Де на Волині покататися на лижах та санчатах
Лижні бігові траси легко знайти у міських парках Луцька, Рівного, Ковеля, Володимира. Місцеві жителі хвалять бігові доріжки у парку 900-річчя Луцька та рівненської Лібединки.
На Волині немає високих гір, натомість є кілька зручних схилів для катання на санях та навчання новачків навичкам швидкісного спуску з гори на лижах. Будьте готові після кожного спуску пішки підніматися на вершину пагорба – звичних кресельних чи бугельних витягів на волинських «гірськолижних курортах» немає. Оточення – природа у всій красі, без нав’язливої туристичної інфраструктури. Варто захопити з собою гарячий чай або каву в термосі та закуски.
Лище – улюблене місце зимового катання поряд із Луцьком
Найпопулярніший зимовий курорт Волинської області - невисокі гори біля села Лище на березі річки Конопелька. Добиратися до зимового луцького курорту зручно власним автомобілем, їхати 13,5 км трасами Н22 – М19. Після снігопаду на неофіційні траси Лищі приїжджають покататися мешканці Луцька та туристи.
Поблизу від засніженого схилу працює байк-парк, можна покататися на снігоходах та мотоциклах, побачити заповідні ліси та залишки стародавніх городищ. Зверніть увагу на невеликі пагорби. Це штучні утворення дохристиянської Русі; навколо села Лище археологи локалізували місця двохсот курганів. Серед села Лище є невеликий ставок, з якого лебеді не відлітають навіть взимку.
Волинські Карпати
Дуже амбітна назва неофіційної курортної зони для катання на лижах та санчатах поблизу села Грибовиця Іваничівського району Волинської області. Але дійсно від справжніх Карпат відрізнити складно: широкий засніжений схил оточений високими ялинами та соснами.
Відстань від Луцька 95 км, найзручніше добиратися східною трасою Н22 через Володимир, далі на південь дорогою Т0203.
Бармаковель – рівненська альтернатива головного зимового курорту країни
На східній околиці Рівного є популярна зона піших прогулянок та катання на лижах – Бармацькі гори. Взимку сотні мешканців області та туристів із задоволенням катаються на лижах та санчатах, влаштовують пікніки та міні-чемпіонати. У Бармаковелі стійкий вітер, тож нерідко на схилах зустрічаються шанувальники спідрайтингу – спуску на лижах із парашутом.
Грибовель – зимові розваги мешканців Дубно
Альтернативно рівненському Бармаковелю став дубненський Грибовель. На невисоких пагорбах узимку безпечно кататися з дітьми на санчатах та лижах. Перепад висот до 40 метрів.
Де на Волині покататися на ковзанах
Штучні ковзанки на Волині облаштовують у місцях проведення традиційних різдвяних ярмарків. Безпечно покататися на ковзанах в оточенні ілюмінації та фудкортів можуть туристи у Ковелі, Володимирі, Дубні.
У Рівному туристи обирають між критим льодовим катком у ТРЦ Екватор, відкритою ковзанкою у Лебединому парку та відкритим майданчиком Ice Land Happy біля ЖК Щасливий. У Луцьку головна крита ковзанка «Снігова Королева» – домашня арена місцевого хокейного клубу. Безлімітно катаються дітлахи та дорослі на відкритій ковзанці луна-парку луцького стадіону «Авангард». Природні ковзанки на Шацьких озерах з прокатом ковзанів працюють лише після появи товстого шару льоду. Взяти ковзани напрокат можна біля озер Люцимер, Світязь, Велике Чорне.
Щороку волинські митці, готельєри та ресторатори готують цікаві святкові події для туристів. Готуйєтесь смакувати автентичну волинську кухню, знайомитись з місцевими традиціями підготовки та святкування Різдва, вивчати кумедні колядки, милуватись святковим вбранням волинських міст. Зимова відпустка на Волині подарує безліч позитивних емоцій.