На кілька днів змінити звичну обстановку, побачити білі хмари під ногами та сині гірські вершини навколо. Жителям Волинської та Рівненської областей пощастило: зовсім поряд знаходяться легендарні Карпатські гори із багатьма зимовими курортами. Не обов'язково стояти в чергах на витягах найвідомішого карпатського курорту Буковель. Розповідаємо – де відпочити взимку у Карпатах поблизу Волині, без натовпу туристів та непомірних цін.
- 1. Найближчі до Волині гірськолижні курорти Прикарпаття
- 2. Курорти Плай та Орявчик, 4,5 години від Луцька
- 3. Курорт Славсько, 4,5 години від Луцька
- 4. Красія – найближчий від Волині гірськолижний курорт Закарпаття
Найближчі до Волині гірськолижні курорти Прикарпаття
Багатьом мешканцям рівнинної частини України різкий перепад висот протипоказаний: організм швидко не здатний впоратись з умовами високогір'я. Не вимагають акліматизації гірськолижні курорти Львівщини, що розташовані на північно-східній частині Карпатського гірського масиву.
Лише 2,5 години їхати від Луцька через Жовкву до одного з найближчих гірськолижних курортів Львівської області. Тренінговий центр Майдан пропонує сучасні траси для лиж і тюбінгу. Довжина спусків до 600 м, працюють два австрійські крісельні витяги. При тренінговому центрі є лижна школа та центр прокату спорядження. На території комплексу «Чарівні озера» можна зайнятися зимовою рибалкою, орендувати альтанку для пікніка.
Emily Ski – новий формат зимового відпочинку на базі п'ятизіркового заміського комплексу Emily Resort; їхати всього 10 км на схід від центру Львова. На курорті облаштовано три спуски, довжина до 595 м, підходять для досвідчених та початківців, катання на лижах та сноубордах. Перепад висот 80 м, нагору туристи піднімаються на 4-х крісельному витягу. Для малечі створили окрему гірку, є ковзанка, працюють ресторани та кафе.
З Луцька до прикарпатського гірськолижного курорту Буковиця дорогою Н11 їхати 4 години. Розташований курорт на околиці міста Берислав поблизу курортного Трускавця. Висота гори 625 м. 5 трас різного рівня. Для підйому на гору працює 4-х місний підйомник крісла. За якість снігового покриву відповідають снігові гармати, за безпеку туристів – лижний патруль. З початку зимового сезону працює прокат лижного спорядження та ski-servis. Є тюбінг-траса та лижна школа. Можна поєднати відпочинок на бальнеологічному курорті із катанням на лижах: до трас Буковиці із Трускавця щодня курсує безкоштовний автобус.
На південний захід від Берислава розташований ще один зимовий прикарпатський курорт Крутогор 365. У хвойному лісі облаштовано три траси для катання на лижах, максимальна довжина 400 м. Додатково є санна і тюбінг-траси. Працюють бугельні витяги. Лижі, санки та тюби можна взяти напрокат.
Курорти Плай та Орявчик, 4,5 години від Луцька
Славиться сучасним сервісом та VIP-туристами гірськолижний курорт Плай у Сколівському районі Львівської області. Перепад висот 260 м, 6 трас, максимальна довжина 1200 м; працюють крісельні підйомники, мультиліфт, бебі-ліфт.
Для дітей та початківців щодня проходять заняття у лижній школі. Поруч із гірськими схилами декілька ресторанів, боулінг, дитячий центр, У SPA-центрі два критих басейни завдовжки 25 метрів – спортивний та релакс із гідромасажем плюс дитячий з гірками. Біля верхньої станції витягу можна відпочити в колибі з панорамними видами на Боржаву.
Поблизу від відпочинкового комплексу Плай розташовані ще два невеликі карпатські гірськолижні курорти:
- Орявчик – дві траси для дітлахів та новачків, довжина по 450 м; бугель;
- Звенів – комплекс із чотирьох трас довжиною від 600 до 1200 метрів, тюбінг-траса; два бугельні витяги; для туристів цілий рік відкрито готельний комплекс з критим басейном та карпатським чаном.
Курорт Славсько, 4,5 години від Луцька
Славсько – один із наймолодших та найамбітніших карпатських курортів, який швидко набирає популярності у туристів. У Славсько чудова туристична інфраструктура із сучасними готелями, ресторанами, магазинами та спа-центрами. Тут легко взяти напрокат спорядження для катання на лижах, тюбах та сноубордах.
Головна причина популярності нового курорту Львівської області – у Славському можна зупинитися на відпочинок та всього за тиждень помилуватися гірськими краєвидами одразу з кількох вершин.
Гора Тростян, висота 1232 м. – 11 трас, 6 мають міжнародну сертифікацію для слалому та суперслалому. На горі Тростян працює один із найдовших в Україні крісельних витягів: довжина 2700 м., перепад висот 500 м, час у дорозі 30 хв. Лижників та сноубордистів також доставляють на гірські схили 6 бугельних витягів та бебі-ліфт. Виділено відрізки схилів для новачків.
Гора Високий Верх 1242 м. Тут на гірськолижному курорті «Захар Беркут» працює найдовший в Україні канатний витяг 2710 м, перепад висот 552м, час у дорозі 40 хв. Доставляє витяг на вершину гори Зворець, висота 1211 м. вершина Високого Верху поряд, йти 15 хв у сторони радіовишки. Біля верхній станції у колибі пригощають глінтвейном, карпатським чаєм та смаколиками. З гори відкривається вид одразу на три області України: Львівську, Івано-Франківську та Закарпатську.
Де ще катаються взимку у Славсько:
- Погар, висота 857 м, відрізняється крутістю спусків, найдовша ділянка для швидкісного спуску 1460 м.;
- Менчіл, 1019 м, дві траси середньої складності, труба для сноубордистів;
- Кремень, 810 м., відома серед шанувальників гірськолижного спорту підступна траса Політехнік 700 м та траса Barnaski 1000 м. для новачків та дітей;
- Мораловий Верх, 917 м, одразу три напрямки для катання лижників та сноубордистів розходяться з верхньої станції бугельного витягу.
Різні варіанти активного зимового відпочинку пропонує курорт Тисовець поблизу від Славсько. Одразу всі місцеві траси можна побачити лише на вершині гори, висота 1078м; Тисовець пропонує додатково траси для катання на санках та три трампліна. На схилах гори облаштовані три траси, на яких тренуються українські лижники та біатлоністи, довжина 5, 10 та 15 км. Працює канатна дорога завдовжки 1750 м. та чотири бугельні витяги.
Красія – найближчий від Волині гірськолижний курорт Закарпаття
На схилах гори Красія часто катаються туристи зі Словаччини та Угорщини: їхати близько, ціни доступні. Один із найстаріших закарпатських гірськолижних курортів може похвалитися найдовшою в Україні трасою для спуску з гори: 3,5 км. Висота гори Красія 1036 м, перепад висот на схилах для катання 600 м, ширина спусків від 100 до 250 м. Дві траси марковані чорним кольором, є окремі схили для фрірайдерів. Взимку працюють три крісельні витяги довжиною від 1200 до 1980 м. Додатково туристів піднімають на схили бугелі та мультиліфт.
Ще трішки на південь, і мешканці Волині можуть відпочити на гірськолижних курортах Закарпаття біля санаторію Синяк, у заміському комплексі Воєводине чи у селі Поляна. Якщо мрієте про високогір'я, вирушайте Закарпаттям ще південніше до гірського масиву Свидовець, щоб побачити траси самого високогірного курорту України Драгобрат, 1700 м. А там вже й до Буковеля близько.
Сезон катання на лижах, сноубордах та тюбах в Україні з кожним роком стає дедалі коротшим. Не проґавте можливість відчути справжній зимовий драйв відпочинку на гірськолижних курортах України.