Гурбенський чоловічий Свято-Воскресенський монастир

Гурбенський чоловічий Свято-Воскресенський монастир

Лісовий масив Урочища Гурби в народі називають Гурбенським лісом. Саме тут в 1944р. підрозділи Української Повстанської Армії потрапили в оточення військ НКВС, так званий „Гурбенський мішок”. П’ять тисяч вояків УПА мужньо боролися проти 30-ти тисячного війська НКВС, і після кількох виснажливих днів бою вирвалися з оточення. Цей бій увійшов в історію як найбільший бій УПА.

Нині в урочищі Гурби побудовано чоловічий Свято-Воскресенський монастир, де щороку вшановують пам’ять полеглих у гурбенських лісах воїнів, які віддали своє життя за свободу та незалежність України. Тут також споруджено Пантеон героїв Гурбенського бою, де перепоховані останки тридцяти двох загиблих вояків УПА та встановлено Колону Божої Матері-Покрови. Колона Божої Матері являє собою шестиметрову вертикальну основу, обкладену сірим гранітом і триметрову скульптуру Божої Матері.

Приблизно за 800м. в західному напрямку від Пантеону є облаштоване джерело, трохи нижче по схилу – невеликий ставок. Тут можна організувати бівуак.

Адреса: 35752, Рівненська область, Здолбунівський район, с. Мости, вул Лісова 1