ДОТи

ДОТи (рос. долговременная огневая точка) - військових укріплення зроблені з бетону з додаванням базальтової та гранітної крихти, якими і донині славиться Полісся. Збудовані для зміцнення польського кордону в рамках проекту під назвою «Лінія оборони «Полісся». Масштабна смуга укріплень повинна була тягнутися приблизно від білоруського міста Ліда і до селища Цумань Волинської області (430 км, 660 вогневих точок).

Лінія оборони була умовно поділена на три частини: «Ганцевичі» (120 км, 175 об’єктів), «Лунінець» (140 км, 127 об’єктів) і «Сарны» (170 км, 358 об’єктів). Найдовша і найбільш насичена військовими спорудами дільниця нині знаходиться на території Рівненської області. Ціла низка так званих ДОТів, які досить непогано збереглися і з якими можна ознайомитися в наш час.

Всі Доти різні, мають своє певне призначення, свого часу виконували різні функції і кожен з них має свою власну історію. Єдине, що їх об’єднує – це бійниці, які «дивляться» виключно у східному напрямку, адже саме з боку Радянського Союзу поляки очікували ймовірного нападу, хоча сталося зовсім не так.

Адреса: Костопіль, Велика Любаша,Підлужжя, Пісків, Моквин, Антонівка