Музей Л. Українки

Музей Л. Українки

Де мріє Мавка

Рекомендовано для тих, хто любить читати (просебе і вголос), або слухати, як це роблять інші

…Та ніч була місячною. Із дому вийшло тендітне дівча і самотою пішло до старого лісу. І слухало його тихий шелест, і вдивлялося в його темні обриси, і намагалося розгледіти світлу постать мавки, про яку розповідала матір. Через багато років у далекому краї талановита і вже відома письменниця створить драму-феєрію. Напише її всього за 10 літніх днів. А серед головних героїв буде Водяник, Русалка, Перелесник, Той, що греблі рве і, звісно, Мавка. І впродовж усього життя жінка із теплотою згадуватиме ті ліси, і білий будинок і рожеву кімнату, де вона писала підручник для сестер, де готувала до друку свою першу збірку поезій. Той дім зруйнували під час війни, а потім відродили і перетворили у музей, де досі зберігаються особисті речі, родинні світлини і видання творів письменниці, що прожила там дитинство і юність.

Дійові особи:

Талановита і вже відома письменниця – Леся Українка. Справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач-Квітка.

Дім - у травні 1882 року сім'я Косачів переїхала з Луцька в село Колодяжне і замешкала у будинку, який у родині звався «великим». Лесі Українці тоді було 11 років.

Старий ліс - в одному з листів письменниця згадує про таємні нічні прогулянки по садибному парку в Колодяжному (маєтку Косачів на Волині).

Матір — Поетеса Ольга Косач, псевдонім – Олена Пчілка.

Через багато років - у серпні 1911 року.

Далекий край - місто Кутаїсі, Грузія.

Драма-феєрія - драма-феєрія у трьох діях «Лісова пісня». Найвідоміший твір Лесі Українки. Письменниця написала її дуже швидко – за 10-12 днів. П’єсу вперше поставили 22 листопада 1918 року в Київському драматичному театрі.

Білий будинок - у 1890 році для Лесі побудували будиночок. І в сонячну погоду, і в місячні ночі він ніби світився білими стінами, тому його назвали «білим». На даху веранди для Лесі прилаштували солярій.

Рожева кімната - в будинку Лесі Українки вона була і спальнею, і робочим кабінетом.

Підручник для сестер – у 19 років Леся Українка, яка, до речі, отримала освіту вдома, для своїх молодших сестер склала курс «Стародавня історія східних народів».

Перша збірка поезій – «На крилах пісень».

Музей – Музей-садиба Лесі Українки у Колодяжному Ковельського району Волинської області, заснований у 1949 році.

Адреса:

45061, Волинська обл., Ковельський р-н, с. Колодяжне.

Фотогалерия

  • Музей Л. Українки
  • Музей Л. Українки
  • Музей Л. Українки
  • Музей Л. Українки
  • Музей Л. Українки
  • Музей Л. Українки
  • Музей Л. Українки
  • Музей Л. Українки