Кременець, Почаїв

Кременець, Почаїв

Легенда про багатство

Рекомендований шукачам не лишень матеріальних скарбів

…І подарував Літній Король Дружині-Королеві Замок Старовинний. Стояв він на стрімкій горі і був оточений кам’яним муром. І вподобала його Королева, бо місцина ця нагадала їй рідні краї. І стала володаркою Замку Старовинного. Королева була не лишень вродливою, а й дуже енергійною панною. І почала вона все навколо розбудовувати, і багатство примножувати. Охочих відшукати її скарби вистачає й нині. Кажуть, золото заховане у замковій криниці. Наче саме поблизу цього колодязя на горі на руїнах Замку раз у рік з’являється образ Королеви. Одягнена у все біле, простоволоса, вона тримає ключ від скарбниці. Щоб забрати його, неодмінно треба бути чоловіком, до того ж сміливим… Та в краї цьому є значно більша цінність, ніж скарби Королеви. Саме тут знаходиться одна з найвизначніших православних святинь, де з давніх-давен відбуваються справжні дива.

Дійові особи:

Літній Король - Сигізмунд I Старий, великий князь литовський і король польський.

Дружина-Королева- Бона Сфорца, неаполітанська принцеса, королева польська, велика княгиня литовська. Славилася красою, енергійністю та амбітністю. Ще за життя свого літнього чоловіка фактично правила країною.

Замок Старовинний – Кременецький замок.

Стрімка гора – гора Бона заввишки майже 400 метрів. Названа так на честь королеви. Нині замкова гора з руїнами середньовічної фортеці є візитівкою Кременця. Той, хто зійде на її вершину, побачить усе місто, як на долоні.

Рідні краї - італійське місто Барі.

Все навколо розбудовувати - Бона значно укріпила й озброїла замок, за її розпорядженням спорудили францисканський монастир.

Раз у рік – у Великодню ніч.

В цьому краї – на Тернопільщині. Тут у 2001 році створили Кременецько-Почаївський державний історико-культурний заповідник. Нині він оберігає 17 пам’яток ХІV-ХХ століть. Серед них - руїни Кременецького замку, Свято-Миколаївський собор, ансамблі архітектурних споруд Кременецького Свято-Богоявленського монастиря, Кременецького єзуїтського монастиря та Почаївської Свято-Успенської лаври.

Одна з найвизначніших православних святинь - Почаївська лавра. За переказами, її заснували ченці Києво-Печерського монастиря, які втекли від татар. Це тут на горі у сліпучому сяйві монахові Іову з’явився образ Матері Божої. Відтоді тут б’є джерело з цілющою водою. Зберігається в лаврі й чудотворна Почаївська ікона Богородиці, яка зцілювала недужих ще у ХVІ столітті.

Адреса:

47003, м.Кременець, вул. Козубського, 6

Фотогалерия

  • Кременець, Почаїв
  • Кременець, Почаїв
  • Кременець, Почаїв
  • Кременець, Почаїв
  • Кременець, Почаїв
  • Кременець, Почаїв