Берестечко

Берестечко

Сага про героїв

Рекомендована тим, хто цікавиться історією козацтва

…І точилася битва велика. І чорніло поле від пролитої крові. Не на життя, а на смерть билися воїни хоробрі з армією ворожою. Зраджені союзниками, вони лишилися без Ватажка, якого взяли в полон. Вже вдесяте сходило сонце, а облога тривала. Та сили були нерівними. І почали відступати воїни хоробрі. І поклали буйні голови на тому полі. І лишився Останній Воїн. По груди в болоті, він один відчайдушно бився з армією ворожою. І збігали години, а взяти останнього воїна не могли. І тіло його пробили 14 куль, і в руках у нього була лиш коса. І вражений сміливістю відчайдуха, воєвода війська ворожого вирішив дарувати йому життя, та Останній Воїн не захотів приймати такої милості… З тих пір минули століття. А на місці поля, де точилася битва велика, тепер заповідник, що оберігає пам’ять про хоробрих воїнів.

Дійові особи:

Битва велика – Битва під Берестечком 1651 року. Вважається найбільшою за всю національно-визвольну війну. До ХІХ століття Берестецька битва залишалася наймасовішою в історії Європи.

Поле – битва відбувалася між селами Острів та Пляшева, що на Рівненщині.

Воїни хоробрі – Військо Запорозьке.

Армія ворожа – армія Речі Посполитої.

Союзники – кримськотатарське військо.

Ватажок – гетьман України Богдан Хмельницький.

Вже вдесяте сходило сонце - Берестецька битва точилася впродовж майже двох тижнів. У певний момент козаки отаборилися на березі річки Пляшівка. Вони були неприступні, адже добре володіли вогнепальною зброєю. Облога тривала майже 10 днів.

Поклали буйні голови - за різними підрахунками, під Берестечком загинуло по 100 тисяч воїнів із обох сторін.

Останній Воїн - сотник Нечитайло.

Збігали години – козак бився упродовж трьох годин.

Воєвода війська ворожого – король Речі Посполитої Ян Казимир ІІ.

Минули століття – у 2011 році минуло 360 років відтоді, як відбулася Берестецька битва. З цієї нагоди на Рівненщині історичні реконструктори з різних куточків України та з-за кордону відтворили епізод битви.

Заповідник – Національний історико-меморільний заповідник «Поле Берестецької битви». Його відвідувачі й нині можуть побачити Михайлівську церкву, у якій перед битвою з польською армією у 1651 році молився Богдан Хмельницький, побувати на екскурсії в музеї Берестецької битви та відвідати храм-мавзолей — Гергіївську церкву.

Адреса:

35511, Радивилівський район, с.Пляшева

Фотогалерия

  • Берестечко
  • Берестечко
  • Берестечко
  • Берестечко
  • Берестечко