Зимненський монастир

Зимненський монастир

Монастир, який побудував Великий Князь

Рекомендований тим, хто вірить у дива

Давно те діялося. Жив на білім світі Великий Князь. І вершив він справи визначні. І правив він у Стольному Граді. Та час від часу повертався на Малу Батьківщину. Їхав він якось біля ріки, і зійшов на гору і побачив печери. І відчув на тому місці благодать. І звів там дерев’яну церкву, а поруч ще одну. І оточив їх стінами. І поставив там княжий терем. До церков прийшли монахи. Згодом на місці тім монастир постав. І жили там перші Волинські Святі. Побував у обителі і Нестор Літописець. Багато води спливло з того часу. Монастирські мури пережили і мир, і війну. Та жодне лихоліття їх не торкнулося. Кажуть, це тому, що обитель оберігає образ Пресвятої Богородиці. Цю ікону подарував храму сам Великий Князь. То була сімейна реліквія, якою благословили його шлюб із грецькою царицею Анною. Образ виявився чудотворним – він досі творить дива. А благодать землі тієї, на якій Великий Князь церкви закладав, відчутна й донині.

Тлумачний міні-словник

Монастир – Зимненський Свято-Успенський Святогірський жіночий монастир. На сьогодні є одним із найстаріших в Україні.

Великий Князь – князь Володимир Святославич із варязької династії Рюриковичів, відомий також як Володимир Великий, Володимир Святий, Володимир І.

Давно – 1001 рік.

Справи визначні – у 988 році хрестив Київську Русь.

Стольний Град – Київ.

Мала Батьківщина – Волинь.

Ріка – ріка Луга.

Гора – Свята Гора, знаходиться неподалік Володимира-Волинського.

Печери - як більшість древніх монастирів, обитель починалася з печер, де ще в домонгольську добу існував підземний храм.

Дерев’яна церква, а поруч ще одна – князь Володимир Великий заклав дерев’яну церкву на честь Успіння Богоматері і мурований храм Святої Трійці.

Княжий терем - він став зимовою резиденцією князя Володимира на західному кордоні Русі. Звідси і назва селища – Зимне.

Волинські святі - Стефан і Амфілохий, що були тут єпископами.

Нестор Літописець - автор «Повісті минулих літ».

Лихоліття їх не торкнулося - під час Першої світової війни біля монастиря проходила оборонна дуга, і деякий час храмові будівлі стрясали потужні артилерійські залпи, декілька снарядів навіть влучили у стіни собору. Та шкоди обителі не завдали - жоден із них не вибухнув.

Творить дива – зцілює недужих.

Адреса:

44752, Володимир-Волинський район, с. Зимне

Фотогалерия

  • Зимненський монастир
  • Зимненський монастир
  • Зимненський монастир
  • Зимненський монастир
  • Зимненський монастир
  • Зимненський монастир