Маршрут дипломатичний. Саміт по-середньовічному

Маршрут дипломатичний. Саміт по-середньовічному

Куди їхати: Луцьк-Пересопниця (можна навпаки).

З собою варто взяти:

  • — спогади з уроків історії Середніх Віків;
  • — блокнот для запису історичних легенд;
  • — відеокамеру на випадок їх відтворення;
  • — хроніку сучасних самітів;
  • — надцять гривень.

Європейські королі, імператори, князі, воєводи, татарські хани. Усі вони зібралися в один і той же час (1429 року) в одному і тому ж місці (в Луцькому замку). Тоді у містечко, де жило всього 5 тисяч мешканців, приїхало 15 тисяч гостей. Так відбувся відомий з’їзд монархів. Він тривав упродовж декількох місяців. До речі, саме тоді чи не вперше пролунала ідея об’єднання Європи.

Тим часом триста років тому схожа подія сталася у Пересопниці. Нині це село неподалік Рівного, натомість свого часу тут було княже місто із яскравою історією. В 1150 році тут зустрілися наймогутніші володарі Київської Русі — для того, аби підписати мир. На знак цього князі цілували хрест. А ще тоді ж у Пересопниці зіграли відразу три княжі весілля. Цю історичну легенду відтворили реконструктори.

Тож якщо цікаво дізнатися про викрадену корону князя Вітовта та інші інтриги монархів, почути, за що Мстислава, який правив у Пересопниці, називали Німим, довідатися, чи можна жителів Луцька вважати нащадками середньовічних вельмож, тоді ця мандрівка саме для Вас.