Маршрут підземно-наземний. Лабіринтами Рівного й Луцька

Маршрут підземно-наземний. Лабіринтами Рівного й Луцька

Куди їхати: Рівне-Луцьк (можна навпаки)

З собою варто взяти:

  • — пригодницький настрій;
  • — ліхтарик;
  • — запас адреналіну;
  • — бажання поблукати лабіринтами (і не залишитися там);
  • — надцять гривень.

Бункер Еріха Коха… Підземні тунелі, що начебто тягнулися від сховища до злітної смуги із його особистим літаком… Замахи на рейхскомісара, які готував легендарний розвідник… Такі напівлегендарні історії та малодосліджені об’єкти лишилися у Рівному після ІІ світової війни. Тоді місто було столицею окупованої України. А рейхскомісаром призначили Еріха Коха. Він чи не єдиний із нацистських військових злочинців уник смертної кари, а потому 36 років провів у в’язниці, яку сам же і наказав колись збудувати.

Натомість побачити моторошну камеру для середньовічних в’язнів можна, походивши у супроводі екскурсовода у підземеллях Луцька Вони знаходяться під Кафедральним костелом. Ці потаємні ходи будували ще у XV столітті. Вони були порятунком, коли місто брали в облогу.

Тож якщо не страшно поблукати таємничими лабіринтами із давніми написами на стінах, могилами князів і камерами-одиночками площею усього в півметра, цікаво дізнатися, що ж виказало Еріха Коха, а ще побувати не у бурштиновій кімнаті, а в музеї «сонячного каменю», тоді цей маршрут саме для Вас.