Маршрут замково-замковий. Прогулятися в Середньовіччя

Маршрут замково-замковий. Прогулятися в Середньовіччя

Куди їхати: Дубно-Збараж

З собою варто взяти:

 • — бажання закохатися із подальшими наслідками;
 • — готовність зайти в кімнату тортур (і благополучно вийти звідти);
 • — настрій постріляти з псевдо-арбалета;
 • — збірник козацьких пісень;
 • — надцять гривень;

  Дубенський замок ніхто й ніколи не міг взяти приступом. Він пам’ятає пишні банкети, напади татар під час самісінького княжого весілля, сміливу наречену, яка з-під вінця побігла до гармат. А ще тут влаштовували знамениті лови, на які приїздив сам польський король.

  А Збаразькому замку із самого початку судилося бути оборонною спорудою. Його тримало в облозі військо Богдана Хмельницького, руйнували татари. Під цими мурами бився легендарний козак Морозенко. А через століття тут був Перто Перший та гетьман Іван Мазепа. У замкових стінах розігрувалися сімейні драми, а тутешні підземелля досі бережуть загадки, які розкриваються не з першого разу. Нині обидві твердині — цілком мирні (за винятком кімнат тортур) і гостинні (до всіх туристів, незалежно від їх національності).

  Тож якщо хочете в цьому переконатися, а ще почути легенди про потаємні тунелі, якими можна було їхати каретою, про прокляття, від якого зник увесь княжий рід, побувати у башті княжни, яка зуміла захистити (у прямому значенні цього слова) своє сімейне щастя, і насамкінець загадати бажання матримоніального характеру, тоді маршрут, який поєднує Дубенський і Збаразький замки, саме для Вас.