Маршрут фортечний. Там, під Збаразьким замком

Маршрут фортечний. Там, під Збаразьким замком

Куди їхати: Збараж

З собою варто взяти

  • — слова пісні «Ой, Морозе-Морозенку» (або її запис у виконанні Віки Врадій);
  • — Книгу Генрика Сенкевича «Вогнем і мечем»;
  • — гарний апетит і вишукані манери;
  • — муляж козацької шаблі (пістоля, люльки, оселедця);
  • — надцять гривень.

Він був резиденцією князів Збаразьких, Вишневецьких, Потоцьких. У цих стінах приймали доленосні для краю рішення і лунали зловісні родові прокляття. Одним із володарів твердині, який і почав зводити новий замок, був улюблений учень Галілео Галілея. Інший господар помер на банкеті, влаштованому на честь закінчення будівництва фортеці.

Та Збаразький замок став відомим ще й завдяки Богданові Хмельницькому. Лишень твердиню закінчили будувати, як вона опинилася в центрі воєнних подій. Фортецю, де отаборився Ярема Вишневецький зі шляхтичами, гетьман тримав в облозі майже 2 місяці. Однак вона вистояли. Про це напише Генрик Сенкевич у романі «Вогнем і мечем». Тим часом історики переконують, саме під Збаразьким замком готувалася перемога козаків під Зборовом.

Тож якщо цікаво дізнатися, що пов’язує легендарного козака Морозенка із цією місциною, за що матір прокляла Ярему Вишневецького, який свого часу був володарем фортеці, , послухати розповіді про таємниці підземель, а ще побувати у відреставрованому майже середньовічному банкетному залі, який використовують за призначенням, тоді маршрут фортечний саме для Вас.