Куди їхати: Почаїв — Кременець
З собою варто взяти:
- — головний убір для мандрівниць;
- — збірник псалмів чи кантів;
- — кобзу (ліру);
- — людину, яка вміє на ній грати;
- — надцять гривень.
Тут з’являлася Божа Матір. Її бачили монахи й пастухи. А коли Богородиця піднімалася з землі на небо, то залишила на камені свій слід. Він і досі наповнюється водою, яка приносить зцілення. Тут є печери, де жили аскети, що молилися за увесь світ. Тут зберігаються кількасотлітні ікони, що оновлюються і творять дива. Тут донині переповідають майже фантастичні історії, що трапляються у цих особливих місцях. Почаївська лавра була і залишається однією з найбільших православних святинь України. Сюди й донині їдуть із різних куточків світу.
А всього за 20 кілометрів звідти знаходиться старовинний Кременець зі своїми дивами — руїнами замку, володаркою якого була жорстока королева Бонна, Дівочими скелями, та П’ятницьким цвинтарем, де поховані козаки-характерники.
Тож якщо цікаво почути про те, чому татари не змогли взяти Почаївську лавру і як про це співали лірники, дізнатися про аскета-інтелектуала, який налагодив у монастирі друкарську справу, а ще спробувати відшукати скарби королеви Бонни і повірити в легенду про те, як за одну ніч на могилах козаків з’явилися кам’яні кобзи, тоді цей маршрут саме для Вас.